Na czym polega proces logistyczny?

Warto wiedzieć, że proces logistyczny jest nie tylko bardzo uporządkowanym, ale również uregulowanym łańcuchem operacji, które są ściśle związane z przepływem różnego rodzaju materiałów.

Na czym dokładnie polegają procesy logistyczne?

Należy mieć świadomość, że w najprostszym ujęciu proces logistyczny polega na fizycznym przemieszczaniu się określonych produktów przez kolejne fazy działalności danej firmy, by w efekcie został zrealizowany cel.

proces logistyczny

Koniecznie należy również zaznaczyć, że połączenie wszystkich procesów logistycznych będzie tworzyć system logistyczny, czyli zbiór takich podsystemów, jak transport, zaopatrzenie, produkcja czy magazynowanie. Na pewno tutaj https://logit.com.pl/uslugi/doradztwo-logistyczne/ znajdziesz dobrą ofertę.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że praktycznie wszystkie procesy logistyczne powinny być skonstruowane według zasady 7R. Definiuje ona bowiem postępowanie z danym materiałem w taki sposób, by zrealizowane zostały najbardziej podstawowe działania firmy.

Do wspomnianej zasady 7R należy zaliczyć właściwy stan, właściwy produkt, właściwą ilość, właściwy czas, właściwego klienta, właściwą cenę, oraz właściwe miejsce. Nie można zapomnieć, że omawiane procesy logistyczne są wspomagane przez systemy informatyczne, do których należy zaliczyć SAP ERP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *